ChatGPT و پدیده‌های DALL-E: مالکیت فکری چه کسی با هوش مصنوعی مرتبط است؟ – اسرار تجارت


Leão Advogados Associados


13 مه 2023

Leão Advogados Associados


برای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سزار لیته و پدرو بوچزه مقاله بسیار جالبی در مورد “هوش مصنوعی در دسترس همه” نوشتند.1پرداختن به ارتباطات چندگانه انسان ها با هوش مصنوعی و برجسته ، محبوبیت اخیر ChatGPT به ،وان “اولین ارتباط موثر و کاربردی ا،ریت قریب به اتفاق افراد با هوش مصنوعی”.

در این مبحث، مهم است که بر این نکته تاکید شود که برای وجود هوش مصنوعی یک آرایش هماهنگ اساسی از الف) داده های سازمان یافته؛ ب) الگوریتم ها؛ ج) بستری با ظرفیت پردازش ضروری است. جالب است بد،د که بسیاری از نرم افزارهای مورد استفاده در زندگی روزمره ما از قبل به این سه جمله ای نیاز دارند و از آن استفاده می کنند بدون اینکه این کاربرد آنها را به ،وان برنامه های هوش مصنوعی مشخص کند. اما این یک توضیح ساده از حداقل چیزی است که ما به آن نیاز داریم تا بفهمیم “صاحبان” هوش مصنوعی چه ،، هستند.

وقتی صحبت می کنیم داده های سازمان یافته، ما دو نوع حفاظت خاص داریم، بدون پرداختن به موضوعات گسترده‌تر: 1) حق چاپ: علاوه بر محتوای داده‌ها، اگر متون/آثار اصلی را مشخص می‌کنند، سازماندهی «ساده» پایگاه‌های داده نیز به‌،وان حق چاپ توسط قانون برزیل محافظت می‌شود. 9610/98; 2) اسرار تجاری: چه از حمایت حق چاپ برخوردار باشد یا نه، می توان از این پایگاه داده سازماندهی شده با ابزارهای قراردادی و تکنولوژیکی محافظت کرد تا محرمانه/محرمانه باقی بماند، که به درستی توسط قانون برزیل 9279/96 تنظیم شده است.

در همین حال همانطور که به داخل می رویم الگوریتم هاخود ما نیز دو شکل اساسی حمایت در حوزه مالکیت م،وی داریم: 1) اسرار تجاری (که قبلاً توضیح داده شده است). 2) هنگامی که الگوریتم برای حل یک مشکل فنی در زمینه توصیف یک فرآیند/روش ابتکاری یا درج در یک سیستم استفاده می‌شود، امکان حفاظت از طریق پتنت‌هایی نیز وجود دارد که تحت پوشش قانون برزیل 9279/96 در صورتی که ا،امات قابل ثبت اختراع برآورده شوند، وجود دارد. .

در نهایت، در مورد بستر، زمینه که این امکان را برای الگوریتم‌ها در ارتباط با داده‌های سازمان‌یافته فراهم می‌آورد که با سرعتی که منطق تعامل آنها می‌خواهد یک اثر فنی نوآورانه ایجاد کنند، ما همچنین دو مدل اساسی داریم: 1) حق ثبت اختراع (از قبل توضیح داده شده است، اما با کاربردهای متفاوت توسط ماهیت فن‌آوری. از سکوها)؛ 2) اسرار تجاری (از قبل توضیح داده شده است، اما با انطباق هایی در مورد نحوه محرمانه نگه داشتن دانش مربوط به “محصولات/فرآیندها” که به بازار می رسد و ممکن است مستعد “مهندسی مع،” و/یا غلبه سریع توسط منحنی یادگیری و زمان باشد. /تلاش لازم برای اختراع در اطراف.

مشکلات واضحی که فناوری‌های جدید (و نه چندان جدید) با آن مواجه هستند، معمولاً به مؤلف، مالکیت، معیارهای ثبت اختراع و حوزه قضایی مربوط می‌شوند که در آن فناوری محافظت شده توسط مالکیت م،وی در حال انتشار است. به ،وان یک ،صر مهم برای مزیت رقابتی، شناسایی واضح و حفاظت از مالکیت م،وی در خلاقیت‌های فکری مرتبط با هوش مصنوعی، شرکت‌ها را وادار کرد تا با افزایش بیش از 718 درصدی در درخواست‌های ثبت اختراع جه، که شامل هوش مصنوعی و هوش مصنوعی می‌شود، یک مسابقه واقعی فناوری را انجام دهند. بر اساس داده های رسمی سازمان جه، مالکیت فکری – WIPO، بیش از 699 درصد افزایش در تعداد پتنت های مربوط به فناوری های داده های بزرگ بین سال های 2015 تا 20202.

اما پس از آن، مالکیت م،وی چه ،ی به فناوری‌های ChatGPT یا DALL-E مربوط می‌شود؟ در رقابت‌های تکنولوژیک، شرکت‌های درگیر معمولاً به دنبال پیروی از مرزبندی عمومی اموال رقبای خود در جهان هستند. با اندیشیدن به منطق سه جانبه فوق (داده‌های سازمان‌یافته، الگوریتم‌ها و پلتفرم‌ها)، تصور این که رقابت برای تصاحب هوش مصنوعی نه تنها در غرب در حال انجام است، بلکه به وضوح در حال افزایش است (و چه ،ی است) دشوار نیست. می داند، غلبه می کند) در شرق، به ،وان مثالی از Huawei که برنامه ای مشابه ChatGPT را توسعه می دهد3.

به نظر می رسد که سیستم های بین المللی باز مالکیت م،وی در شناسایی عمومی دارایی های نامشهود محافظت شده توسط اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی نسبتاً کارآمد هستند. با این حال، آن‌ها برای شناسایی دارایی‌های کپی رایت مربوط به ،اصر هوش مصنوعی، نرم‌افزار کارآمد نیستند و عمدتاً در شناسایی عمومی دارایی‌های نامشهود زم، که به اسرار تجاری مربوط می‌شوند (که خود نام با دشواری دسترسی به آن مطابقت دارد) کارآمد نیستند. محتوا و به حفاظت خاص م،ی می دهد).

ما به این نتیجه رسیدیم که به طور غیرقابل انکاری شامل عدم اطمینان در مورد استفاده از مالکیت م،وی به ،وان یک ابزار رقابتی برای تقویت قالب های تجاری دارندگان فناوری مربوط به هوش مصنوعی و همچنین خطرات نقض غیر ارادی حقوق مالکیت م،وی شخص ثالث توسط غیر خلاقیت های انس، که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده اند. همانطور که خالق ChatGPT در مصاحبه اخیر با مجله تایم گفت: “هوش مصنوعی باید تنظیم شود”.4.

«مقاله در ابتدا در تاریخ منتشر شد www.dynamicmindset.com.br در تاریخ 28.02.2023.”

پانویسها و منابع

1. دیدن

2. دیدن

3. دیدن https://www.huaweicentral.com/huawei-patent-new-chatgpt-like-reply-software/.

4. دیدن

محتوای این مقاله به منظور ارائه راهنمای کلی در مورد موضوع است. در مورد شرایط خاص خود باید از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: مالکیت م،وی از برزیل

مقدمه ای بر حفاظت از مالکیت م،وی در مکزیک

دفتر حقوقی ثبت اختراع و علائم تجاری CCPIT

ایالات متحده مکزیک دارای 1.9644 میلیون کیلومتر مربع مساحت و 126 میلیون نفر جمعیت است که زبان اصلی اسپ،ایی است. بخش اداری مسئول ثبت اختراعات و علائم تجاری در مکزیک، اداره مالکیت صنعتی مکزیک و

راهنمای مقایسه اختراعات

IP Venturini

راهنمای مقایسه اختراعات برای حوزه قضایی برزیل، بخش راهنمای مقایسه ای ما را برای مقایسه در کشورهای مختلف بررسی کنید

راهنمای مقایسه علائم تجاری

Bolet & Terrero

راهنمای مقایسه علائم تجاری برای حوزه قضایی بولیوی، بخش راهنمای مقایسه ای ما را برای مقایسه در کشورهای مختلف بررسی کنید

دستورالعمل های جدید پرونده های بخش را روشن می کند

مشاوران IP Moeller

در نوامبر 2017، PTO شیلی (INAPI) به‌روزرس، دستورالعمل‌های بررسی اختراع را منتشر کرد که توضیحاتی را در مورد برنامه‌های ت،یم‌بندی ارائه می‌کرد.


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1311818