ChatGPT-4 کمک های حقوقی را متحول کرد، اما جایگزین وکلا نشد


ChatGPT-4 در روزهای اخیر به ،وان جدیدترین نوآوری پیشرفت در هوش مصنوعی (AI) سرفصل خبرها بوده است. این جدیدترین تکرار از مدل زبان OpenAI، پتانسیل فوق‌العاده و قابلیت‌های استثنایی خود را با برگزاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده دبیرستان و وکالت به نمایش گذاشته است و در بین 10 درصد برتر آزمون‌دهندگان امتیاز ،ب کرده است.

دستاوردهای ChatGPT-4 پیشرفت‌های قابل‌توجهی در قابلیت‌های پردازشی را برجسته می‌کند که در نسخه قبلی خود، GPT-3.5، که در رده 10 درصد پایین‌ترین آزمون‌کنندگان قرار داشت، دست نیافتنی بود.

داده های به اشتراک گذاشته شده توسط OpenAI نشان داد که GPT-4 در امتحان LSAT امتیاز 163 را در صدک 88 ،ب کرده است – پیش نیازی که برای پذیرش در ا،ر دانشکده های حقوق در ایالات متحده به اندازه کافی چشمگیر است و قابلیت های قابل توجه هوش مصنوعی را بیشتر نشان می دهد.

OpenAI، توسعه دهنده GPT-4، نتایج آزمایش چشمگیر چت بات را در 14 مارس فاش کرد و توانایی آن را در رونویسی ورودی های تصویر، صدا و ویدئو به متن به نمایش گذاشت. GPT-4 همچنین دارای خلاقیت و قابلیت اطمینان در مدیریت دستورالعمل های بسیار پیچیده تر است.

در حالی که این دستاوردها بدون شک چشمگیر و راهگشا هستند، اکنون مهم‌تر از همیشه برای ما درک محدودیت‌های هوش مصنوعی و نیاز مداوم به تخصص حقوقی انس، است.

این مقاله تاکید می کند که چرا ChatGPT-4 جایگزینی برای وکلای حرفه ای نیست، چرا کاربران باید همچنان با وکلای دارای مجوز مشورت کنند و اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی را با منابع به روز تأیید کنند، و چرا نیاز به خدماتی مانند LegalMatch هنوز ضروری است. .

AI Chat En،y.ChatGPT-4 یک ابزار قدرتمند است، نه یک جایگزین

توانایی ChatGPT-4 برای قبولی در آزمون وکالت نشان دهنده جهش قابل توجهی در درک مفاهیم حقوقی در مقایسه با پیشینیان خود است. به ،وان یک مدل زبان پیشرفته، ChatGPT-4 اکنون می تواند قو،ن و قو،ن پیچیده را تجزیه و تحلیل کند و اطلاعات حقوقی مربوطه را ارائه دهد. با این حال، ChatGPT-4 جایگزین من،ی برای یک وکیل حرفه ای نیست.

هدف ChatGPT-4 کمک به بازیابی اطلاعات و ارائه دانش عمومی حقوقی است. در حالی که می تواند به کاربران در درک اصول یک موضوع حقوقی کمک کند، اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی را نمی توان مشاوره حقوقی در نظر گرفت.

ChatGPT-4 دارای یک بریدگی دانش است

مدل‌های زبان هوش مصنوعی مانند ChatGPT-4 دارای یک بریدگی دانش هستند، به این م،ی که ممکن است از تحولات قانونی اخیر، تغییرات قانون یا سوابق جدید آگاه نباشند. این محدودیت می تواند منجر به اطلاعات قدیمی یا نادرست شود. در برخی موارد، اتکا به اطلاعات حقوقی منسوخ یا نادرست ممکن است منجر به از دست رفتن حقوق اساسی یا فرصت‌های از دست رفته، مانند مهلت‌های ثبت نام یا محدودیت‌های قانونی شود.

اصلاحیه اخیر قو،ن مالیاتی در ایالات متحده را تصور کنید که بر ،رهای موجود برای مشاغل کوچک تأثیر می گذارد. فرض کنید این اصلاحیه در ژانویه 2022 به اجرا درآمد. از آنجایی که مدل‌های زبان هوش مصنوعی مانند ChatGPT-4 در سپتامبر 2021 دارای محدودیت دانش هستند، آنها از این تغییر حیاتی در قو،ن مالیاتی آگاه نیستند.

در این سناریو، یک مالک ،ب و کار کوچک که برای راهنمایی در مورد ،ر مالیات به ChatGPT-4 متکی است، ممکن است اطلاعات قدیمی را بر اساس قو،ن مالیاتی پیش از اصلاحیه دریافت کند. در نتیجه، مالک ،ب‌وکار می‌تواند مالیات‌های خود را به اشتباه ثبت کند، که منجر به جریمه‌های مالی، مسائل مربوط به انطباق یا از دست دادن فرصت‌ها برای به حدا،ر رساندن ،ورات می‌شود.

این تنها یک مثال است که اهمیت مشاوره با یک وکیل دارای مجوز را نشان می دهد که با آ،ین پیشرفت های حقوقی به روز است و می تواند مشاوره دقیق و متن، ارائه دهد.

مدل های هوش مصنوعی نمی توانند به طور کامل زمینه مسئله حقوقی انسان را درک کنند

مدل‌های هوش مصنوعی همچنین توانایی محدودی برای درک کامل زمینه خاص و شرایط منحصر به فرد پیرامون موضوع حقوقی کاربر دارند. از سوی دیگر، وکلای انس، می توانند سؤالات هدفمند بپرسند و شواهدی را برای ارائه مشاوره من، جمع آوری کنند.

از آنجایی که مدل‌های هوش مصنوعی فاقد دیدگاه انس، وکلای دادگستری هستند، نمی‌توانند پیامدهای عملی یک موضوع حقوقی بر زندگی مشتری را درک کنند. به ،وان مثال، مح،ه از درد و رنج خسارت نیاز به درک عمیقی از پیامدهای عملی یک موضوع حقوقی بر زندگی مشتری دارد. مدل‌های هوش مصنوعی ممکن است برای درک کامل و تعیین کمیت آسیب‌های عاطفی و روان‌شناختی که یک رویداد بر فرد وارد می‌کند دچار مشکل شوند. در مقایسه، یک وکیل انس، می تواند با موکل همدردی کند و میزان رنج او را بهتر ارزیابی کند.

آسیب های درد و رنج نیز اغلب شامل عوامل نامشهود مانند از دست دادن لذت از زندگی، از دست دادن کنسرسیوم، یا ناراحتی رو، این عوامل به قضاوت و تجربه یک وکیل انس، برای تعیین کمیت و استدلال مؤثر نیاز دارند.

با صحبت رو در رو با مشتریان و شنیدن در مورد شرایط منحصر به فرد آنها، وکلای انس، می توانند توصیه های من،ی را ارائه دهند که بهتر از هوش مصنوعی برای موضوع حقوقی خاص من، است. یک رویکرد شخصی برای دستیابی به نتایج بهینه در مسائل حقوقی حیاتی است. این چیزی است که مدل‌های هوش مصنوعی، علیرغم قابلیت‌های قابل توجهی که دارند، هنوز در ارائه آن محدود هستند. ناگفته نماند که یک مدل هوش مصنوعی نمی تواند شما را در دادگاه نمایندگی کند!

اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی از نظر قانونی ا،ام آور نیست

اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی از نظر قانونی ا،ام آور نیست و مدل های هوش مصنوعی نمی توانند در قبال عواقب توصیه های قدیمی یا نادرست خود پاسخگو باشند. در مقابل، وکلای دارای مجوز مطابق با استانداردهای حرفه ای هستند و می توانند مسئول اشتباهات خود باشند.

وکلا م،م به قو،ن رفتار حرفه ای و اخلاقی هستند که توسط کانون وکلا یا نهاد نظارتی حوزه قضایی آنها تعیین شده است. این قواعد بر جنبه های انس، رویه حقوقی، از جمله صلاحیت، محرمانه بودن، ارتباطات و تضاد منافع حاکم است.

اگر وکیل با سهل انگاری مشاوره حقوقی یا وکالتی ارائه دهد که به موکل آسیب برساند، می توان از طریق آنها پاسخگو بود. قصور قانونی ادعاها. موکلان می توانند برای خساراتی که به دلیل وکالت متحمل شده اند، غرامت مالی بخواهند غفلت.

وکلایی که قو،ن رفتار حرفه ای را زیر پا می گذارند یا رفتارهای غیراخلاقی انجام می دهند، بسته به شدت تخلف، ممکن است با توبیخ خصوصی، تعلیق یا حتی محرومیت از کانون وکلا یا نهاد نظارتی حوزه قضایی خود مواجه شوند.

وکلای دادگستری همچنین وظیفه امانتداری دارند تا در راستای منافع موکل خود عمل کنند، به این م،ی که آنها باید منافع موکل خود را بالاتر از منافع خود قرار دهند. اگر وکیل به تعهدات قراردادی یا تعهدات امانتداری خود عمل نکند، موکلان می توانند درخواست غرامت کنند یا رابطه وکیل و موکل را خاتمه دهند.

در برخی موارد جدی، وکلا حتی ممکن است مسئولیت کیفری اعمال خود را بر عهده بگیرند. به ،وان مثال، آنها در حین وکالت از موکل، دست به کلاهبرداری، ممانعت از اجرای عدالت، یا سایر اعمال مجرمانه می زنند.

این اقدامات پاسخگویی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که وکلای دارای مجوز خدمات حقوقی شایسته، اخلاقی و حرفه ای را به مشتریان خود ارائه می دهند. اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی مشمول این استانداردها یا مسئولیت ها نیست. اقدامات پاسخگویی داخلی سیستم حقوقی ما به مشتریان کمک می کند تا بهترین مشاوره حقوقی و نمایندگی را دریافت کنند. هوش مصنوعی در حال حاضر نمی تواند بر مبنای همان مب، اخلاقی یک وکیل انس، بایستد.

نیاز مستمر به LegalMatch

با وجود توانایی های چشمگیر ChatGPT-4، نیاز به سرویسی مانند LegalMatch همچنان قوی است. در حالی که ChatGPT-4 ممکن است به شما در درک اصول اولیه یک موضوع حقوقی کمک کند، نمی تواند جایگزین مزایای کار با یک وکیل مجرب شود. مطمئناً نمی تواند شما را در دادگاه نمایندگی کند، برای کاهش مجازات مبارزه کند، یا از طرف شما غرامت پولی را دریافت کند.

مسائل حقوقی خود را به شانس نسپارید. هنگامی که صحبت از حفظ حقوق شما می شود، به تخصص یک وکیل واجد شرایط و با تجربه نیاز دارید. LegalMatch اینجاست تا به شما کمک کند حرفه ای حقوقی ایده آل را برای رفع نیازهای خاص خود پیدا کنید.

پلتفرم ما شما را با شبکه ای از وکلای از پیش بررسی شده مرتبط می کند و اطمینان می دهد که به بهترین استعدادهای حقوقی دسترسی دارید. با LegalMatch، می‌تو،د به راحتی وکیلی بیابید که در موضوع حقوقی خاص شما متخصص باشد، سابقه اثبات شده‌ای داشته باشد و ارزش‌های شما را به اشتراک بگذارد.برای نیازهای قانونی خود به اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی تکیه نکنید. در عوض، به لمس انس، یک وکیل اختصاصی اعتماد کنید تا شما را از طریق پیچیدگی های دنیای حقوقی راهنمایی کند. از LegalMatch دیدن کنید اکنون جستجوی خود را برای یافتن وکیلی آغاز کنید که از بهترین منافع شما دفاع کند و به شما کمک کند تا به بهترین نتیجه ممکن در پرونده خود برسید.


منبع: https://lawblog.legalmatch.com/2023/03/24/chatgpt-4-revolutionizing-legal-،istance-but-not-replacing-lawyers/