وقتی شک دارید، به کتاب مقدس مراجعه کنید؟


نویسنده آمیتی شلیز دارای یک بررسی جالب از کن برنز آمریکا و هولوکاست در مجله شهر; من به طور کلی نظر آگاهانه ای در مورد بررسی ندارم، اما با یک مورد متحیر شدم:

در اپیزود دوم است که سازندگان فیلم به فرانکلین روزولت، تنها رئیس‌جمهوری که در زمان ریاست جمهوری مجبور به مبارزه با رایش سوم شد، روی می‌آورند. روزولت خود قادر به تعصب بود. در طول اولین مبارزات انتخاباتی خود، روزولت به خود اجازه نوعی بیگانه هراسی گاه به گاه اما تند و زننده را داد، مانند سخنر، در سانفرانسیسکو که در آن به ساموئل اینسول، نجیب زاده برق شیکاگو، که با ش،ت شرکتش، کارمندانش را همراه خود می برد، حمله کرد. روزولت در برابر «اسماعیل یا انسول که دست هر مردی است» صحبت کرد، جمله ای که آنقدر ترسناک است که فقط می توان پرسید: «این ی،ی چه؟ روزولت در سخنر، افتتاحیه خود در مارس 1933، درست چند هفته قبل از اینکه هیت، اولین اردوگاه کار اجباری خود را باز کند، هنری فورد را به سرمایه بین المللی هدایت کرد. ادعا ، که “حاکمان مبا، کالاهای بشری ش،ت خورده اند” و “روش های صرافان بی وجدان” – رمزی برای وال استریت یهودی – “محکوم می شود.” Burns هیچ کدام از اینها را پوشش نمی دهد.

روزولت ظاهرا این کار را کرد برخی احساسات ضدیهودی داشته باشید (که البته در آن زمان بسیار رایج بود). و سطر در مورد “اسماعیل یا انسول” ممکن است واقعاً به این م،ی باشد که “این ی،ی چه؟” واکنش. اما کمی گوگل ، سریع حتی من را که از کتاب مقدس بی خبر بودم به پیدایش 16:11-12 سوق داد:

11 و فرشته خداوند به او گفت: اینک تو باردار هستی و پسری به دنیا خواهی آورد و نام او را اسماعیل خواهی خواند. زیرا خداوند مصیبت تو را شنیده است.

12 و او مردی وحشی خواهد بود. دست او بر هر ، خواهد بود و دست هر ، بر او خواهد بود. و او در حضور همه برادران خود ،ن خواهد شد.

به نظر می رسد که این با جمله روزولت که نقد نقل می کرد:

هر گاه در تعقیب این هدف، گرگ تنها، رقیب غیراخلاقی، مروج بی پروا، اسماعیل یا انسول که دستش بر ضد دست هر انس، است، از دستیابی به هدفی که به ،وان رفاه عمومی شناخته می شود، خودداری می کند و تهدید می کند که به دنبال آن است. صنعت به وضعیت هرج و مرج بازگشته است، ممکن است به درستی از ،ت خواسته شود که خودداری کند.

نظریه این است که انسول (که ظاهراً یهودی نبود، اما پسر یک واعظ غیر روح،) فقط برای خودش بود، نه اینکه هماهنگ با دیگران کار کند، که به اسماعیل متصل می شود، که «دست» او «علیه هر مردی بود، و دست هر انس، علیه او بود». و حدس من این است که مخاطبان روزولت در سال 1932 آنقدر کتاب مقدس را می‌شناختند که با «این ی،ی چه؟» واکنش نشان نمی‌دادند یا این خط را «وحشتناک» نمی‌دانستند.

در هر صورت، فکر کردم این را کنار بگذارم. شاید من خودم در این مورد اشتباه می کنم. باز هم، من نویسنده تاریخ نیستم (در حالی که شلیز یکی است) و مطمئناً متخصص کتاب مقدس نیستم. با این حال، نمی‌دانم که آیا این مورد نشان‌دهنده این است که چقدر آسان است که مردم از میزان رایج بودن ارجاعات کتاب مقدس در زندگی غربی غافل شوند.

پست وقتی در شک هستید، با کتاب مقدس مشورت کنید؟ اولین بار در Reason.com ظاهر شد.


منبع: https://reason.com/volokh/2023/02/15/when-in-doubt-consult-the-bible/