ثبت علامت تجاری: 100% آن عوضی
توسط دنیس سی،روچ

Inre Lizzo LLC (TTAB 2023)

در یک نظر قبلی جدید، TTAB با هنرمند موسیقی لیزو طرف شده است – موافقت با ثبت علامت “100٪ آن ،” برای استفاده در پوشاک. وکیل بررسی علائم تجاری ثبت نام را در مورد “ش،ت در عملکرد” ​​رد کرده بود – و به این نتیجه رسید که این عبارت یک عبارت معمولی است که برای بیان یک احساس شناخته شده استفاده می شود.

این عبارت از آهنگ 2017 لیزو Truth Hurts (بازسازی شده در سال 2019) گرفته شده است که به یک موفقیت ویروسی تبدیل شده است. خط اصلی این آهنگ این است که “من فقط آزمایش DNA دادم، معلوم شد که من 100٪ آن ، هستم.” اما خود لیزو این عبارت را ایجاد نکرد. در عوض، لیزو ظاهراً یک الگوی رفتاری در رسانه های اجتماعی در مورد 100% بودن آن ، دیده و سپس آن را به آهنگ خود اضافه کرده است. وکیل بازپرس به این نتیجه رسید که «شواهدی مبنی بر اینکه مصرف‌کنندگان ممکن است این عبارت را با خواننده/آهنگ معروف مرتبط کنند، زیرا این یک متن در آهنگ خواننده است، به متقاضی به ،وان یک خواننده و ترانه‌سرا این حق را نمی‌دهد که استفاده انحصاری از این عبارت را برای خود اختصاص دهد.»

در دادگاه تجدید نظر، TTAB این رد را لغو کرد. برخلاف حق ثبت اختراع و حق چاپ، قانون علامت تجاری برای پاداش دادن به تلاش خلاقانه اختراع یا تألیف طراحی نشده است. در عوض، علامت تجاری به ،وان یک ابزار حفاظت از مصرف و عملکرد بازار طراحی شده است و بر درک مصرف کننده. در اینجا، شواهد نشان می‌دهد که این علامت به شکلی زینتی (به جای کلمات ساده) استفاده می‌شود و مصرف‌کنندگان عادی علامت را با لیزو مرتبط می‌کنند. اگرچه او کلمات را خلق نکرد – او ،ی است که آنها را محبوب کرد و “عبارات کمتر شناخته شده را به وضعیت به یاد ماندنی تر” تبدیل کرد. بر این اساس، TTAB به این نتیجه رسید که علامت قابل ثبت است و بنابراین رد را لغو کرد.

چند سال پیش این علامت نیز به ،وان رسوایی رد می شد، اما این موضوع از زمان تصمیم دادگاه عالی FUCT خارج از میز بوده است.

تصمیم TTAB را اینجا بخو،د: تصمیم لیزو TTAB

منبع: https://patentlyo.com/patent/2023/02/trademark-registration-،.html