برنامه حمایت از پناهندگان خصوصی برای اوکراین از طریق تشریفات اداری شکست می‌خورد


برنامه جدید ،ت بایدن اتحاد برای اوکراین به اوکراینی‌هایی که از تهاجم و سرکوب وحشیانه روسیه فرار می‌کنند این امکان را می‌دهد تا بسیار سریع‌تر و راحت‌تر از آنچه که از طریق سیستم پذیرش سنتی ،روتیک پذیرش پناهندگان ممکن بود، وارد ایالات متحده شوند. این موفقیت در آینده قابل گسترش است. وال استریت ژورنال دارد یک خلاصه مفید از برنامه و موفقیت آن (متاسفانه paywalled؛ اما راه های قانونی مختلفی در اطراف آن وجود دارد):

ماریا هولووان اوکراین را با اتوبوس به لهستان ، کرد، منتظر چیزی بود که برای همیشه در مرز بود، به شیکاگو پرواز کرد، سپس به شارلوت، NC متصل شد و با یک آمریکایی به نام گرانت جونز ملاقات کرد. آنها با هم به خانه جدید او در ایالات متحده رفتند…..

ملاقات بعید آنها مدت زیادی در پیش بود…..

اما شاید غیرمنتظره ترین آن از میان نیروهایی که خانم هولووان و آقای جونز را گرد هم آوردند، برنامه ای بود که ،ت ایالات متحده به آن شباهت داشت.

سریع بود. کارآمد بود. و از موانع بوروکراسی مهاجرت واشنگتن عبور کرد یک مسیر را پاک کنید برای اوکراینی ها

به اوکراینی‌هایی که واجد شرایط بودند، آزادی مشروط بشردوستانه فوری داده شد تا به مدت دو سال در ایالات متحده زندگی کرده و سپس کار کنند، تا زم، که در اینجا حامی، داشته باشند که قول حمایت مالی از آنها را می‌دهند. بسیاری از ،، بودند که می خواستند بیایند – و حتی آمریکایی های بیشتری که آنها را به اینجا می خواستند. شماره های پشت برنامه تماس گرفتند اتحاد برای اوکراین یک سخنگوی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده گفت: 171,000 درخواست برای حمایت مالی، 121,000 مجوز سفر برای اوکراینی ها و تقریباً 85,000 از آوریل وارد شده اند.

در مقابل، بر اساس داده های و، امور خارجه، 25465 پناهنده از سراسر جهان در ایالات متحده با مسیری برای شهروندی در سال مالی 2022 اسکان داده شدند. سال قبل، 11411 نفر بود که کمترین تعداد در تاریخ برنامه پناهندگان ایالات متحده بود.

جنگ در اوکراین بحر، بود که نیاز به یک سیاست زیرکانه داشت، اما سیستم مهاجرت اولین جایی نبود که ،ی به دنبال آن بود.

سپس تعهد کاخ سفید به پذیرش 100000 اوکراینی پس از تهاجم یک دستور غیرعادی برای و، امنیت داخلی ایجاد کرد: فرار از جنگ برای مردم آسان تر شود. جولیا گلات، تحلیلگر ارشد مؤسسه سیاست مهاجرت، گفت: برنامه موجود پناهندگان قرار است به شرایط اضطراری بشردوستانه پاسخ دهد، اما با ج، زم، آهسته خود برای بررسی و پردازش آن نقش فوری را ایفا نمی کند.

مقامات خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده راه هایی برای بازنویسی قو،ن این مهاجرت پیدا ،د. مفهوم آزادی مشروط موقت و مدل حمایت خصوصی به طور چشمگیری روند را ساده کرد. برنامه تسریع شده ساخته شده پیرامون برنامه های کاربردی الکترونیکی اجازه می دهد اوکراینی ها به دنبال پناهندگی آنلاین و از مدارک مورد نیاز رد شوید. ،ت حتی با یک سازمان غیرانتفاعی که با آمریکایی ها و اوکراینی ها همخو، داشت، همکاری کرد. در نتیجه ورود به کشور به جای چند سال، هفته ها طول کشید. متیو لا کورت، کارشناس سیاست مهاجرت در اندیشکده مرکز نیسکانن، گفت: این ایده که تعداد زیادی از آوارگان به این سرعت به ایالات متحده می‌رسند، «کاملاً ناشناخته بود».

من خودم حامی شرکت کننده در برنامه اتحاد برای اوکراین هستم و از این طریق می توانم به طور مستقیم به اثربخشی آن شهادت دهم. مانند خانواده کارولینای شمالی که در مجله ی وال استریت من و همسرم یک نمایه در این مقاله ایجاد کردیم خوش آمدید اتصال، یک وب سایت غیرانتفاعی رایگان که حامیان مالی احتمالی ایالات متحده را با پناهندگان اوکراینی که به دنبال آنها هستند مطابقت می دهد. در عرض چند روز، ما با یک خانواده اوکراینی ارتباط برقرار کردیم و موافقت کردیم که آنها را اسپانسر کنیم. سپس مدارک لازم را در این آدرس ثبت کردم وب سایت USCIS. برخلاف سرعت عادی بوروکراسی مهاجرت ،ت فدرال، ما پاسخی دریافت کردیم که در کمتر از ده روز پس از ارسال فرم‌ها مجوز ورود را می‌دهد (فرآیندی که می‌تو،د کاملاً آنلاین انجام دهید). خانواده – یک زن و شوهر و دختر 2.5 ساله آنها – طی دو هفته آینده – کمتر از دو ماه پس از شروع روند تبدیل شدن به اسپانسر – به زودی می آیند.

برخی از بخش‌های فرآیند همچنان بی‌مورد آزاردهنده و بوروکراتیک بود. با این واقعیت که من زبان مادری روسی هستم (که ا،ر اوکراینی ها نیز آن را می دانند) ارتباط با خانواده اوکراینی بسیار آسان شد. اگر می‌توانستیم فقط به زبان ،یسی ارتباط برقرار کنیم، اوضاع سخت‌تر می‌شد، اگرچه می‌دانم که سایر حامیان مالی ایالات متحده با این وجود با موفقیت با این مشکل کنار آمده‌اند.

علیرغم این اخطارها، اتحاد برای اوکراین پیشرفت بزرگی نسبت به سیاست سنتی پذیرش پناهندگان است. که در یک جولای واشنگتن پست مقالهما با همکاری متخصص سیاست پناهندگان کانادایی سابین الشیدیاک، توضیح می‌دهیم که چگونه ایالات متحده می‌تواند این برنامه را توسعه دهد و آن را به یک سیستم عمومی‌تر حمایت مالی خصوصی پناهندگان برای پناهندگ، که از جنگ و ظلم در سراسر جهان فرار می‌کنند، گسترش دهد. همانطور که توضیح می‌دهیم، می‌تو،م ،اصری از سیستم عمومی موفق حمایت از پناهندگان خصوصی کانادا را تطبیق دهیم. چنین سیستمی به ایالات متحده این امکان را می دهد که بسیاری از پناهندگان را بپذیرد با هزینه کم یا بدون هزینه اضافی برای مالیات دهندگان. و هر هزینه ای به راحتی انجام می شود بیش از سهم اقتصادی است مهاجران پس از اسکان یافتن به آن دست می یابند.

،ت بایدن قبلا ایجاد کرده است یک برنامه مشابه برای مهاجر، که از ،ت سوسیالیستی سرکوبگر وحشیانه ونزوئلا فرار می کنند، اگرچه بر خلاف اتحاد برای اوکراین، سقف عددی آن تنها 24000 شرکت کننده است. بحران پناهجویان ونزوئلا به اندازه بحران اوکراین مورد توجه قرار نگرفته است. اما در واقع از بزرگی قابل مقایسه با حدود 6 میلیون نفر فرار از ستم سوسیالیستی رژیم در چند سال اخیر. در سال آینده، ،ت قصد دارد یک برنامه آزمایشی حمایت عمومی خصوصی از پناهندگان ایجاد کند، اگرچه پارامترهای آن هنوز نامشخص است.

اتحاد برای اوکراین، علی‌رغم حسناتش، هنوز حداقل دو محدودیت قابل توجه دارد. یکی این که مجوزهای اقامت و کار دریافت شده توسط شرکت کنندگان در حال حاضر تنها دو سال طول می کشد. تجربه درگیری های گذشته نشان می دهد که بسیاری از پناهندگان به خانه های دائمی نیاز دارند، نه فقط به خانه های موقت. ماندگاری همچنین آنها را قادر می سازد تا کمک های اقتصادی و اجتماعی بیشتری به جامعه آمریکا داشته باشند. دوم این است که برنامه در حال حاضر عمدتاً در اختیار مجریان است. اگر بادهای سیاسی تغییر کند و رئیس جمهور بایدن (یا جانشینی) تصمیم به خاتمه آن بگیرد، شرکت کنندگان در سرما کنار گذاشته خواهند شد و احتمالاً مشمول ا،اج خواهند شد. کنگره باید برای رفع این نقص ها اقدام کند.

در نهایت، منتقدان می توانند به طور قانونی استدلال کنند که، حتی با ایجاد یک برنامه مشابه محدود برای ونزوئلا، ناعادلانه است که حمایت مالی خصوصی از پناهندگان برای پناهندگان اوکراینی در دسترس باشد، اما نه آنهایی که از وحشت های مشابه در سایر نقاط جهان می گریزند. این نقد شایستگی هایی دارد. اما، همانطور که قبلاً بحث کردم، راه‌حل این نیست که اوکراینی‌ها (یا ونزوئلایی‌ها) را منع کنیم، بلکه با در دسترس قرار دادن حمایت مالی خصوصی پناهندگان در اختیار دیگران، «بالا بردن سطح» است. امیدواریم که موفقیت اتحاد برای اوکراین بتواند به تحقق آن کمک کند.


منبع: https://reason.com/volokh/2022/11/27/uniting-for-ukraine-refugee-sponsor،p-program-breaks-through-bureaucratic-red-tape/