استخر سرپوشیده ویلایی و طراحی آن بام ساز مجری سقف شیروانی | elitarchgroup

استخر سرپوشیده ویلایی و طراحی آن بام ساز مجری سقف شیروانی | elitarchgroup

تصویر زیر نمونه ساده ای است از طراحی استخر هایی با تصاویر سه بعدی در فورجینگ کف. استفاده از گل هایی با گلبرگ زرد رنگ، در کف استخر آبی، یه تضاد قشنگ ایجاد کرده که ناخواسته نگاه و جلب میکنه. برای طراحی استخر بهتر است از پیمانکاران و طراحانی خبره کمک بگیرید. زیرا هزینه های طراحی و اجرا و نگهداری استخر به خودی خود بالا هستند. اگر استخری ناکارآمد داشته باشید این هزینه ها چندین برابر خواهد شد.

  • طراحی استخر و جکوزی تابعی از استانداردهای مشخص شده مهندسی ساختمان می باشد.
  • نمونه هایی که سال ها پیش ساخته شدند تاسیسات ساده ای دارند اما در حال حاضر با گسترش علم و تکنولوژی، شاهد ورود تاسیسات ویژه در ساخت استخر هستیم.
  • طراحی کردن استخرها و جکوزی ها نیز دارای استانداردهای خاص خود می باشند.
  • جکوزی‌ها به لحاظ سیستم لوله‌کشی ممکن است مجهز به خط تخلیه اصلی، اسکیمر یا هر دوی آنها باشند.
  • هر یک از این استخرها نیاز به طراحی به شیوه ای منحصر به فرد دارند.

لازم به ذکر است که انتهای استخر باید در حین شنا قابل رویت باشد و در طراحی استخر نباید از پله استفاده کرد. طراحی استخرهای ویلا بقدری پیشرفت کرده که این روزا با دیدن نمونه کارهای جدید، احساس میکنیم در حال تماشای یه رویای محقق شده‌ایم. ترکیب المان‌ها، انتخاب رنگ‌ها، جنس سازه‌ها، نوع سرامیک‌ها حتی طول استخرها، چنان هنرمندانه و حرفه‌ای رقم خورده که این روزها استخرها بیشتر جنبه دکوراتیو و تزئینی دارند تا تفریح و سرگرمی. پس به نمونه ها خوب توجه کنید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. رنگ های تیره تر مرموز تر و رنگ های روشن تر زلال بودن استخر را بیشتر می کند. پس از طراحی استخر می توان امکانات رفاهی دیگر شامل سونا، استخرهای آب گرم، جکوزی و … را نیز به آن اضافه کرد.

آب بندی استخر

هیتر خورشیدی، هیتر گاز طبیعی و هیتر پمپ الکتریکی از انواع هیترهای استخر می باشند. اگر بتوانید از هیتر های خورشیدی که توسط پنل های خورشیدی تامین انرژی می نمایند استفاده کنید انرژی پاک در جریان خواهد بود. هزینه های اولیه این کار بالا بوده ولی در نهایت هزینه های استفاده از استخر بسیار کاهش میابد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

می‌توانید از گیاهان و بوته ‌های کم ارتفاع برای تزئین فضای دور این نوع استخر استفاده کنید. همان طور که از نام آن مشخص است از این استخر ها در مسابقات بین المللی و قهرمانی استفاده می شود. برای ساخت استخر قهرمانی از استاندارد های تعیین شده فدراسیون شنا استفاده می شود. استخر قهرمانی در تمام طول سال باید قابل استفاده باشد به همین سبب به صورت پوشیده ساخته می شود. در نمونه دیگری از استخری که با طراحی محکم خود متمایز است، آبشارهای نازک با نور آبی که از طبقه فوقانی به داخل استخر می‌تابد، جلوه‌ای هنری به یک استخر معمولی مستطیلی طولانی می‌بخشد.